פינת זולה 

רשימת קניות

תכנית חיתוכים

הקדמה

פינות זולה הן אחד התוצרים שאנחנו בונים הכי הרבה בסדנאות שלנו ובפרט בסדנאות נוער. מדובר בפינת ישיבה סופר פרקטית שתהווה שידרוג מצוין לחצר הבית, למרפסת ואפילו לחלל המשותף במשרד. התכנית פשוטה מאוד וניתן ליישם אותה כדי לבנות ספסל לזוג או לאדם יחיד ושולחן תואם. אפשר להשתמש בצירי T כדי ליצור משענת מתקפלת או פשוט לקבע את המשענת אל המושב כדי ליצור משענת קבועה. כך או כך יהיה לכם כיף לבנות את הפרויקט הזה ואין לנו ספק שתהנו ממנו זמן רב. להזמנת ערכה לבניית פינת זולה במשלוח מיוחד עד הבית בקרו בחנות שלנו.

אביב שמח לכולם!

יפעת ואמיר

הציוד הדרוש לביצוע הפרויקט

תהליך עבודה

שלב 1 חיבור המושב לרגליים-

נציב את הרגליים במרחק של כ-90 ס"מ אחת מהשניה. (בבניית ספסל לאדם יחיד נציב את הרגליים במרחק של כ-50 ס"מ אחת מהשניה) עליהן נניח 2 לוחות שיהוו את המושב כאשר הם צמודים אחד לשני וצמודים לקצה הרגל. יש לוודא שהמושב בולט 5 ס"מ מחוץ לרגליים בשני הצדדים. לאחר מכן נמקם את הלוח הקידמי בצמוד לקצה השני של הרגל. לבסוף, נציב את 3 לוחות המושב הנותרים במרווחים שווים בין אחד לשני. לאחר מכן נהפוך את המושב ונחבר מלמטה את הלוח אשר תומך במושב. יש לשים לב שהברגים לא ארוכים מידי על מנת שלא יבצבצו מעל פני שטח המושב.

שלב 2- חיבור המשענת לתומכי המשענת-

על מנת להקל על עצמנו ניעזר במושב כדי להציב את לוחות המשענת במיקום הנכון לפני ההברגה. נניח את תומכי המשענת על המושב, ממש מעל הרגליים ובצמוד לקצה האחורי של המושב. יש לשים לב שהמגרעת שבתוכה נניח את חלקי המשענת פונה כלפי מעלה. לאחר מכן נציב את הלוח העליון בצמוד לקצה העליון של תומכי המשענת ואת הלוח התחתון בצמוד לחלק התחתון של המגרעת. לסיום נמקם את הלוח השלישי במרווח שווה בין שני הלוחות האחרים ונבריג את כולם.

שלב 3- חיבור המשענת למושב-

על מנת להבריג את המשענת נזדקק לעזרה מאדם נוסף, אחד יחזיק את המשענת במקומה והשני יבריג. יש להציב את המשענת בצמוד לקצה האחורי של המושב, זוכרים? בכוונה הצמדנו שני לוחות יחד כדי שנחבר את הציר למקומו, כך הבורג לא יכנס לרווח שבין שני לוחות מושב. יש להבריג את הברגים דרך הציר ובזה בעצם מסתיים הפרויקט שלנו.

הערה לגבי תומכי המשענת-

אם לא רכשתם ערכת נגרות ביתית לבניית פינת זולה תצטרכו לנסר את צורת תומכי המשענת בעצמכם. יש להכין מגרעת בעובי 2 ס"מ אליה יכנסו לוחות המשענת ולנסר את בסיס הלוח בזווית של 18 מעלות. אם אין באפשרותכם למדוד זווית מדוייקת פשוט מדדו 3 ס"מ מקצה החומר ומתחו קו אלכסוני לפינה התחתונה המרוחקת ממש כמו בשרטוט.

שולחן זולה

תהליך בניית השולחן זהה לבניית מושב הספסל. אם תרצו רגל מעוצבת אפשר לנסר מראש צורה מעניינת כמו חצי עיגול או טרפז, זה מוסיף קצת עניין לשולחן. את הלוחות שמהווים את המשטח העליון לשולחן יש להצמיד אחד לשני ולדאוג להציב את הרגל באופן כזה שמהמשטח יבלוט מעט מכל הכיוונים. למעשה אתם יכולים להציב את המשטח איך שאתם רוצים, זה נטו עניין עיצובי. תהנו ועבדו בזהירות!

המתכת 32 כרמיאל, ישראל

סטודיו9 עיצוב נגרות קהילה קיימות.

סדנאות בנייה בעץ, סדנאות ילדים ונוער, סדנאות עיצוב מרחבים משותפים, נגרות קהילתית, קורס נגרות שימושית.

0523.721212

0544.272792