פטיש 200 גרם

200 גרם זה המשקל המוצלח ביותר לשימוש בקרב ילדי הגן ובית ספר יסודי.
פטיש 100ג' אמנם קל יותר אך לא אפקטיבי בדפיקת מסמרים, פטיש 300 גרם כבד מדי.
* אם הפטיש בכל זאת כבד לתפעול אפשר לאחוז אותו קרוב יותר לראש הפטיש ובכך להקל את העומס על היד.
דגשים וכללי בטיחות

אין להפעיל כח רב על הפטיש בעת השימוש.

אין צורך להניף את הכלי לגובה או לאחור.

אנחנו משתמשים במשקל העצמי של הפטיש ובכח הכבידה על מנת לדפוק מסמרים לתוך העץ.

יש לאחוז את המסמר כמה שיותר קרוב לראש ולדפוק מספר פעמים על מנת לנעוץ את המסמר בעץ. ברגע שהמסמר יציב אפשר להוריד את היד ולהרחיק אותה מטווח פגיעת הפטיש ע"י אחיזת חלק העץ עליו אנחנו עובדים.

יש שמשתמשים באטב על מנת לתפוס את המסמר אך אנחנו לא מאמינים בכך. גם אם בפעמים הראשונים הילד/ה ידפוק בטעות את הפטיש על האצבעות כך הוא ילמד בצורה הטובה ביותר איך להשתמש בו.

אם המסמר מתעקם יש לנסות ליישר אותו מיד בעזרת הפטיש (ניתן ומומלץ להציב את חתיכת העץ על דופן הצד

כדי לעשות זאת)
תרגילים

  1. יצירת טקסטורות שונות בעץ- חותמת עץ – השתמשו בבורג על מנת ליצור טקסטורות שונות בעץ. דפקו על ראש הבורג על מנת לנעוץ את הבורג בעץ, אין צורך להחדיר אותו עמוק פנימה (זה קשה) , לאחר מכן שלפו את הבורג החוצה וחיזרו על הפעולה שוב כמה מילימטרים ליד. ניתן להשתמש בראש הבורג כדי ליצור טקסטורה שונה וגם לאסוף חומרים שונים שאפשר ליצור באמצעותם טקסטורות שונות.
    לאחר שיצרנו משטח שלם עם הטקסטורה אפשר להשתמש בו כחותמת- לטבול אותו במעט צבע גואש ולראות איך נראית החותמת על נייר.

     

  2. שלט עם שם הילד - כתבי על גבי העץ את שם הילד/ה, המשימה- לדפוק מסמרים על האותיות- אפשר לדפוק את כל המסמר ולהשאיר רק את הראש מבצבץ או לדפוק את המסמר רק חצי דרך כך שיבלוט. במידה ובחרת באופציה הראשונה יש לוודא שעובי החומר מספק ושהשפיץ של המסמר לא עובר לצד השני ויכול לדקור.
     

תמונת חוטים ומסמרים- הדפיסו צורות בסיסיות- ריבוע, עיגול, משולש, לב, בית בגודל זהה לחלקי עץ שיש ברשותך. הניחו את דף הנייר על גבי העץ ודפקו מסמרים במרווחים שווים  על גבי קו המיתאר. תילשו את הדף. (אפשר להיעזר בפינצטה כדי להוציא את שאריות הנייר הקטנות שנשארות על העץ). קשרו חוט בצבע שהילד בוחר (הוא יצטרך עזרה בקשירה) ומיתחו אותו בין המסמרים. ככל שנמתח את החוטים בין המסמרים יותר פעמים כך כתם הצבע יהיה משמעותי יותר.
שימו לב- לא לשבור את קו המתאר של הצורה בעזרת החוט.
*זהו תרגיל מורכב יותר שמצריך סבלנות. אפשר לחלק אותו לשלבים- יום ראשון דפיקת מסמרים, יום שני מותחים חוטים. אפשר לעצור את העבודה באמצע ולחזור כשיש סבלנות. מתיחת החוטים לא חייבת להתבצע סביב שולחן הנגרות
.
 

הדף בבניה :) חזרו בקרוב

המתכת 32 כרמיאל, ישראל

סטודיו9 עיצוב נגרות קהילה קיימות.

סדנאות בנייה בעץ, סדנאות ילדים ונוער, סדנאות עיצוב מרחבים משותפים, נגרות קהילתית, קורס נגרות שימושית.

0523.721212

0544.272792